Blog

Jak stworzyć drzewko bonsai? – poradnik krok po kroku

Jak stworzyć drzewko bonsai? – poradnik krok po krokuBonsai to dalekowschodnia sztuka tworzenia zminiaturyzowanych drzew oraz krzewów. Wymaga ona rozwiniętego zmysłu estetycznego, dużej cierpliwości oraz fachowej wiedzy ogrodniczej. Pielęgnacja bonsai sprowadza się do regularnego podlewania i nawożenia drzewka, a także nieustannego formowania jego pożądanego kształtu.
Przeczytaj więcej

Ukorzeniacz do sadzonek – charakterystyka i zastosowanie w ogrodnictwie

Ukorzeniacz do sadzonek – charakterystyka i zastosowanie w ogrodnictwieUkorzeniacze to profesjonalne preparaty ogrodnicze, które ułatwiają tworzenie się nowych korzeni roślin. Są przydatne przede wszystkim w rozmnażaniu różnego rodzaju sadzonek. Sprawdzają się w przypadku krzewów ozdobnych, drzew owocowych, a także drobnych roślin doniczkowych i szklarniowych, rosnących zarówno w domu, jak i na zewnątrz.
Przeczytaj więcej

Ukorzenianie roślin uprawnych – podstawowe sposoby i techniki

Ukorzenianie roślin uprawnych – podstawowe sposoby i technikiPrawidłowe ukorzenianie roślin uprawnych ma zasadnicze znaczenie dla ich późniejszego wzrostu i rozwoju. Planując wykonanie sadzonek, warto sięgnąć po specjalistyczny ukorzeniacz w płynie lub proszku. Dzięki tego typu produktom każda rozsada rozwinie bowiem poprawny system korzeniowy, odpowiedzialny za ogólną kondycję nasadzeń.
Przeczytaj więcej

Kalendarz ogrodnika – jakie prace należy wykonać w styczniu?

Kalendarz ogrodnika – jakie prace należy wykonać w styczniu?Prace ogrodnicze można z powodzeniem prowadzić przez cały rok, a więc również w zimie. Styczeń to doskonały czas na kontrolę roślin w ogrodzie oraz dodatkowe zabezpieczenie ich przed niekorzystnym działaniem wilgoci i niskich temperatur. Na początku roku możemy również wysiać rośliny ozdobne do skrzynek oraz przyciąć wybrane krzewy, zapewniając im lepszą kondycję w porze wiosennej.
Przeczytaj więcej

Zima w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?

Zima w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?Zima to czas, w którym większość roślin ogrodowych pozostaje w fazie spoczynku. Drzewa oraz krzewy zrzucają liście, a rośliny jednoroczne zimują w formie nasion. 
Przeczytaj więcej

Przegląd roślin, które dobrze prezentują się w zimowej scenerii

Przegląd roślin, które dobrze prezentują się w zimowej sceneriiWbrew pozorom istnieje bardzo wiele roślin ogrodowych, których urok uwidacznia się dopiero w porze zimowej. Ich atrakcyjność może wynikać z wielu powodów. Niektóre rośliny w czasie zimy utrzymują ozdobne owoce, inne zakwitają, a kolejne zachwycają wiecznie zielonymi liśćmi lub ciekawym wyglądem pędów. 
Przeczytaj więcej

Jesienne przymrozki – jak odpowiednio zabezpieczyć rośliny w ogrodzie?

Jesienne przymrozki – jak odpowiednio zabezpieczyć rośliny w ogrodzie?

Nadeszła jesień, a wraz z nią przymrozki, które mogą negatywnie wpływać na kondycję najbardziej delikatnych roślin. Na szczęście na rynku dostępne są rozmaite akcesoria ogrodnicze, które ułatwią nam ochronę upraw. W wielu przypadkach sprawdzą się również materiały naturalnie występujące w każdym ogrodzie.


Przeczytaj więcej

Jesienne liście – jak je wykorzystać?

Jesienne liście – jak je wykorzystać?

Jesienne liście można wykorzystać na różne sposoby. Przydadzą się do zabezpieczenia drzew, krzewów i grządek, stworzenia przytulnych gniazd dla jeży czy wykonania wartościowego kompostu przy pomocy odpowiednich akcesoriów ogrodniczych. Opadłe liście można zatem bardzo skutecznie spożytkować, utrzymując przy tym ład na przydomowych ścieżkach i trawnikach.


Przeczytaj więcej

Drzewko bonsai – podstawowe zasady pielęgnacji

Drzewko bonsai – podstawowe zasady pielęgnacji

Drzewko bonsai to roślina, która wymaga starannej pielęgnacji. W celu utrzymania jej w dobrej kondycji niezbędne jest regularne podlewanie, systematyczne nawożenie oraz właściwe dobranie doniczki, ziemi oraz stanowiska. Jak zatem pielęgnować bonsai, by uzyskać naturalne, żywe dzieło sztuki?


Przeczytaj więcej

Jak dbać o storczyki? – poradnik dla początkujących plantatorów

Jak dbać o storczyki? – poradnik dla początkujących plantatorów

Storczyki to jedne z piękniejszych kwiatów, które możemy hodować w domowych warunkach. Stanowią one ozdobę każdego parapetu czy stołu, dodając całemu wnętrzu szyku i elegancji. Swoją urodę zawdzięczają imponującym kwiatom, dostępnym w bardzo zróżnicowanych kolorach. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą storczyków, zasady ich pielęgnacji mogą wydawać się nieco skomplikowane.


Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Akceptuje
pixel