Nożyce i Sekatory

( ilość produktów: 12 )

Po co potrzebne nam są nożyce i sekatory?:

Przycinanie roślin to jeden z ważniejszych zabiegów ogrodniczych. Zabieg ten daje pokaźne efekty i często jest konieczny dla roślin ogrodowych. Cięcie roślin powoduje obszerniejsze kwitnienie i pobudza rośliny do intensywnego wzrostu. Pozwala nam na pozbycie niepożądanych, starych i nadmiernie zniszczonych pędów rośliny. Dzięki cięciu rośliny pozbędziemy się ogniska chorób, możemy również jej nadać pożądany kształt i rozmiar. Nożyce i sekatory w ogrodzie używamy do wyżej wymienionych czynności. Nie powinniśmy bać się cięcia rośliny, ponieważ przycięte pędy odrosną, a my nabierzemy doświadczenia i pomożemy naszej roślinie kwitnąć. Powszechnie uważa się, że lepiej jest przycinać roślinę niż zaniechać tej czynności.

Nożyce i sekatory:

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkty cenionych producentów marek Kingfisher, Herbgarden, GARDENPRO, Leef Kleen. Oferowane przez nas produkty dzięki dobrej jakości wykonaniu zapewnią precyzję cięcia i długi czas użytkowania. Nasza oferta pozwoli Państwu wybrać odpowiednią wielkość sekatora.

Jaki sekator lub nożyce wybrać?:

Wybór sekatora lub nożyc zależy od rodzaju i wielkości rośliny. W przypadku małych roślin warto wybrać sekator lub nożyce mieszczące się w jednej ręce, co zapewni nam większą precyzję. Natomiast przy np. większym żywopłocie lepiej rozważyć zakup nożyc lub sekatora posiadające dłuższe ostrze, dzięki czemu wykonywana czynność zajmie nam mniej czasu. Warto spojrzeć czy kupowany przez nas produkt posiada ogumienie w miejscu chwytu, dzięki czemu sekator nie wyślizgnie nam się podczas użytkowania.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel