Stacje Pogody

( ilość produktów: 16 )

Do czego służy stacja pogody:

Stacja pogody to urządzenie zbierające aktualne informację na temat aktualnie panujących warunków meteorologicznych. Temperatura wewnętrzna i zewnętrzna, wilgotność powietrza (higrometr),ciśnienie powietrza (barometr), prędkość wiatru, natężenie oświetlenia, stężenie CO2 - te i inne parametry możemy odczytać na ekranie stacji pogody. Przydatne zarówno w szeroko rozumianym ogrodzie lub gdy chcemy znać temperaturę na zewnątrz np. bez otwierania okna. W podanym przypadku doskonale sprawdzą się stacje wyposażone w dodatkowe, zewnętrzne czujniki. Natomiast jeśli zależy nam tylko na pomiarze w jednym konkretnym miejscu to wystarczy nam sama stacja pogody.

Stacja pogody do ogrodu/growboxa:

Jeśli chcemy poznać aktualnie panujące warunki atmosferyczne w ogrodzie lub szklarni bez potrzeby bycia na miejscu to dobrym pomysłem będzie zakup stacji pogodowej wyposażonej w przewodowy lub bezprzewodowy czujnik. Wybór rodzaju czujnika zależy od naszego budżetu i odległości miejsca pomiaru od stacji pogody. Do pomiaru warunków w namiocie wystarczy stacja pogody wyposażona w czujniki wewnętrzne (znajdujące się w urządzeniu), które każda dostępna w naszym sklepie stacja pogody posiada. W praktyce kupno stacji pogody z czujnikiem zewnętrznym dla namiotu uprawowego jest również dobrym pomysłem. Takie rozwiązanie pozwoli nam na rzadsze otwieranie namiotu, co przełoży się na mniejszą częstotliwość zakłócania spokoju naszych roślin.

Stacja pogody jest niezbędna do prawidłowego monitorowania warunków aktualnie panujących w namiocie uprawowym. Zbyt wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi pleśni, a zbyt duża lub niska temperatura może zakłócić rozwój naszych roślin. Dzięki stacji pogody możemy na bieżąco reagować i w porę pomóc naszym roślinom.

Jaką stacje pogody wybrać?:

W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór stacji pogodowych. Oferta naszego sklepu składa się zarówno z dobrej jakości prostych stacji pogodowych, jak i specjalistycznych stacji pogodowych pozwalających dodatkowo monitorować np. poziom stężenia CO2.

Firma 2measure jest producentem różnego rodzaju stacji pomiarowych, a stacje pogody oferowane przez producenta cechują się dużą dokładnością odczytu. Inwestycja w stacje pogody to zakup na długie lata, który mocno ułatwi nam pracę z naszymi roślinami.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel