Doniczki hydroponiczne i wskaźniki wody LENI

( ilość produktów: 48 )

Uprawa roślin w granulacie ceramicznym za pomocą doniczek hydroponicznych LENI

Doniczki marki Leni dedykowane są do hydroponicznej uprawy roślin domowych. Polecanym podłożem będą granulki obojętne chemicznie, np. Plagron Euro Pebbles. Doniczki Leni mogą być również używane do gleby i mediów mieszanych.

W hydroponice zamiast gleby hodowcy stosują specjalny keramzyt (podłoże hydroponiczne). Ma to tę wielką zaletę, że woda jest optymalnie utrzymywana, a tym samym przerwy w podlewaniu są zauważalnie dłuższe. Dzięki wskaźnikowi poziomu wody LENI możemy dokładnie kontrolować nawadnianie roślin. Mimo stałego dopływu wody na powierzchni doniczki nie rozwija się pleśń, co może się zdarzyć podczas klasycznej uprawy glebowej. Z użyciem granulatu hydroponicznego korzenie roślin są optymalnie napowietrzone, co znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia chorób. Hydroponika jest odpowiednia dla większości gatunków roślin doniczkowych, w tym także paprocie oraz kaktusy. W uprawie bezglebowej najlepiej sprawdzą się rośliny specjalnie przygotowane dla tego typu uprawy - rozmnażane z sadzonek ukorzenionych od razu w granulacie hydroponicznym.

Leni to niemiecki producent wyrobów z tworzyw sztucznych i producent systemów hydroponicznych z ponad półwiecznym doświadczeniem. Leni oferuje rozwiązania do pielęgnacji roślin wewnętrznych i zewnętrznych. Celem produktów marki Leni  jest zapobieganie nadmiernemu podlewaniu roślin, a tym samym alergicznemu rozwojowi pleśni. Przy prawidłowym stosowaniu produkty zapewniają dłuższą żywotność roślin i zdrowe nawilżanie pomieszczeń. Ponadto oferta umożliwia szerokie zastosowanie w sektorze prywatnym i biznesowym. 

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel