Mierniki pH

( ilość produktów: 39 )

Do czego służy miernik pH?

Miernik pH zwany inaczej kwasomierzem pozwoli nam określić odczyn roztworu lub gleby. Na pytanie czy badana przez nas gleba lub roztwór ma odczyn zasadowy, kwaśny lub obojętny udzieli nam odpowiedzi miernik pH. Miernik pH jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, m.in. w rolnictwie, akwarystyce lub gabinetach kosmetycznych. Kwasomierze posiadają wiele zastosowań, co czyni je urządzeniami przydatnymi podczas wykonywania wielu czynności.

Zastosowanie miernika w ogrodzie:

Kwasowość gleby przekłada się w ważny sposób na optymalny rozwój i wzrost naszych roślin. Rozmaite gatunki roślin mogą wymagać różnego pH gleby. Miernik pH gleby będzie nam potrzebny, aby przekonać się czy gleba będzie wymagała zakwaszenia lub odkwaszenia, tak, by roślina miała odpowiedni warunki do rozwoju. Ważną funkcją miernika pH w ogrodzie jest dawkowanie nawozów i określenie poziomu pH wody przez nas używanej. Pomiar pH rośliny pozwoli nam odpowiedzieć np. na pytanie czemu liście rośliny zżółkły i jakie preparaty będą potrzebne by jej pomóc. Miernik pH przyda się w celu sprawdzenia jaki wpływ na naszą roślinę mają nawozy oraz preparaty przez nas używane, a natychmiastowy wynik pozwoli nam w porę zareagować.

Miernika przeznaczonego do gleby wystarczy umieścić w podłożu, a już po kilku chwilach będziemy mogli odczytać z niego kwasowość. Zwykłe mierniki pH wymagają do badania roztworu. W przypadku konieczności chęci określenia poziomu pH gleby takim miernikiem trzeba rozcieńczyć podłoże wodą destylowaną. Przed użyciem miernika trzeba pamiętać o jego kalibracji, do czego służą przeznaczone do tego celu płyny kalibracyjne.

Duży wybór mierników pH:

Na rynku dostępnych jest wielu producentów mierników, które często nie są dokładne, dlatego warto wybrać zaufanego producenta tych urządzeń. ADWA (Advanced Digital Water Analysis) to węgierska firma produkująca wysokiej klasy urządzenia do laboratoryjnego badania wody od 1998 roku. Równie uznanymi producentami takich urządzeń są firma Milwaukee oraz Bluelab, które od wielu lat zapewniają wysokiej jakości sprzęt do pomiarów.

Bogata oferta kwasomierzy:

W ofercie naszego sklepu posiadamy mierniki budżetowe i specjalistyczne. W zależności od potrzeb i budżetu Klienta oferujemy sprzęt w każdej kategorii cenowej. Wybór jest duży, zaczynając od prostych mierników, a kończąc na urządzeniach używanych również w profesjonalnych laboratoriach.

Decydując się na zakup miernika pH warto rozważyć zakup renomowanych producentów takich jak: ADWA, Milwaukee oraz Bluelab. Jeśli zależy nam na dokładności pomiaru oraz dłuższym okresie użytkowania to zakup urządzeń pomiarowych wymienionych firm będzie dobrą inwestycją.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel