Sadzarki

( ilość produktów: 5 )

Czym są sadzarki?:

Najczęściej myśląc o sadzarkach do roślin mamy przed sobą maszynę rolniczą do sadzenia roślin bulwiastych, cebuli, rozsady oraz młodych drzewek, która nie będzie dla nas przydatna jeśli nie jesteśmy rolnikami. Używając takiej maszyny nie będziemy mieli również pewności, że wszystkie nasiona zostały odpowiednio zasadzone lub miejsce posadzenia zostało odpowiednio pokryte nasionami roślin. Stosując przeznaczony do nasiewania nasion roślin siewnik oraz manualną sadzarkę do nasadzania będziemy taką pewność mieli. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo proste w obsłudze sadzarki i siewniki o przeznaczonych do poszczególnych czynności konstrukcjach. Do roślin bulwiastych i cebuli wymagających wkopania się głębiej w ziemię warto używać większej i trwalszej sadzarki do bulw, co zaoszczędzi nam konieczności schylania się. Sadzaki natomiast przydadzą się w celu przygotowania odpowiedniej wielkości otworu w ziemi i wepchnięcia nasiona w głąb otworu, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasiono odpowiednio wykiełkuje.

Wykonanie siewników i sadzarek:

Siewniki i sadzarki do nasion najczęściej są wykonane z plastiku o różnej twardości i elastyczności. Lepszej jakości siewniki i sadzarki są wykonane z twardego i grubego plastiku, co zapobiega ich zginaniu przy użytkowaniu i przekłada się na ich trwałość. Sadzarki do bulw powinny być wykonane z metalu, najlepiej odpornego na korozję dzięki czemu produkt będzie miał dłuższy okres użytkowania.

Jaką wybrać sadzarkę lub siewnik?:

Przy wyborze produktu powinniśmy kierować się przede wszystkim czynnością jaką będziemy wykonywali w ogrodzie. Produkt powinien odpowiadać naszym potrzebom, jeśli będziemy potrzebowali zasadzić np. większą ilość nasion to warto rozważyć siewnik z oddzielnymi komorami na nasiona. Jeśli chcemy precyzyjnie zasadzić przez nas nasiona to wybierzmy sadzarkę o kształcie strzykawki. W przypadku konieczności wykonania głębszego otworu na nasiono rozważmy kupno sadzaka do tego przeznaczonego. W celu zasadzenia bulwy w ziemi warto przemyśleć zakup sadzarki do bulw co przyspieszy naszą pracę.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel