Mikoryza

( ilość produktów: 16 )

Czym jest mikoryza?:

Mikoryza jest często i naturalnie występującym zjawiskiem symbiozy korzeni roślin lub nasion roślin naczyniowych i grzyba. Strzępki (owocniki) grzybni dzięki symbiozie zwiększają powierzchnię chłonną korzenia nawet kilka tysięcy razy, wydzielają hormony roślinne intensywnie zwiększając fazę wzrostu i ukorzeniania rośliny. Mikoryza w korzeniach zwiększa roślinom dostęp do wody, a dzięki rozpuszczaniu soli mineralnych roślina będzie zaopatrywana w miedź i cynk. Grzyby mikoryzowe wydzielają hormony roślinne, które regulują prawidłowy rozwój i wzrost rośliny polepszając kwitnienie. W procesie mikoryzy grzyby wytwarzają substancję działającą jak naturalny antybiotyk dla rośliny, chroniąc nasze rośliny przed różnymi chorobami. Ta swego rodzaju szczepionka jest konieczna dla wielu roślin, np. wrzosowatych i storczykowatych. Bez tych substancji rośliny nawet nie wykiełkują.

Grzyb w wyniku fotosyntezy rośliny otrzymuje powstające w tym procesie różne związki organiczne, m.in. niezbędną mu glukozę, w formie którą jest w stanie przyswoić.

Mikoryza w ogrodzie:

Często wymagana przez rośliny obecność grzybów mikoryzowych jest konieczna dla wielu gatunków roślin, również ogrodowych. Ponieważ mikoryza naturalnie nie występuje w ogrodzie, musimy sami zadbać o jej obecność w naszych roślinach. Z pomocą przychodzą różne preparaty mikoryzowe, które pomogą naszym roślinom ukorzenić się i pomogą jej w prawidłowym rozwoju. Mikoryza ze względu na swoje działanie jest polecana przy sadzeniu lub przesadzaniu roślin. Raz użyta mikoryza pozostanie ona już na zawsze w korzeniach rośliny. Stosując mikoryzę pamiętajmy o używaniu wody wolnej od chloru, ponieważ chlor wchodząc w reakcje z mikoryzą niszczy ją (grzybnie).

Mikoryza w ofercie naszego sklepu:

Mnogość zalet mikoryzy powoduje konieczność posiadania grzybów w naszym ogrodzie. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo mikoryzę w proszku, granulatu lub w postaci płynnej od firm Plant Success, BAC oraz Biopon. Specjalizujący się w produkcji mikoryzy amerykańska firma Plant Success to jeden z najbardziej cenionych na rynku producentów mikoryzy. Duża wydajność produktów przekłada się na stosunkowo niski koszt zakupu, a długoletnie doświadczenie producenta zapewni roślinom pożądane efekty. Zajmująca się produkcją odżywek dla roślin firma BAC dzięki swojemu ponad 15 letniemu doświadczeniu jest znanym na świecie producentem mikoryzy.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel