Doniczki

( ilość produktów: 348 )

Uprawa roślin bezpośrednio z nasion zwykle daje dużo satysfakcji, ale jest też źródłem rozmaitych trudności, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na ich wysiew w donicach czy specjalnych pojemnikach. Z tego względu w asortymencie naszego sklepu znaleźć można szeroki wybór donic, propagatorów i tac, dzięki którym codzienna pielęgnacja warzyw, owoców, ziół czy roślin ozdobnych będzie dużo łatwiejsza i zdecydowanie przyjemniejsza.

Oferta naszego sklepu

Oferowane przez nas tace uprawowe o bardzo zróżnicowanych kształtach i rozmiarach idealnie sprawdzą się do wysiewu dużej ilości drobnych nasionek – wystarczy delikatnie wymieszać je z wierzchnią warstwą gleby. Oferujemy także propagatory z aero-ukorzeniaczami lub systemem hydroponicznym, które gwarantują nie tylko właściwy poziom nawodnienia, ale również intensywny wzrost silnych korzeni. Dzięki temu siewka jest w stosunkowo krótkim czasie gotowa do przesadzenia w miejsce docelowe. Dla bardziej wymagających plantatorów przygotowaliśmy z kolei szeroki wybór propagatorów elektrycznych, które zapewnią odpowiednie warunki termiczne do rozwoju nasionek np. na chłodnym i przewiewnym parapecie.

Dysponujemy także pojemnikami dedykowanymi do bardzo zróżnicowanych typów roślin. Duże donice materiałowe i foliowe doskonale nadają się do uprawy gatunków o mocno rozbudowanym systemie korzeniowym. Ze względu na ich niewielką wagę i mobilność, bez problemu można je przechować po zakończonym sezonie. Donice produkcyjne przydadzą się z kolei do rozsadzenia młodych roślin, które wymagają już nieco więcej miejsca do rozwoju, ale jeszcze nie mogą zostać wysadzone w miejsce docelowe. Duże otwory odpływowe skutecznie zapobiegają przelaniu podłoża, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia chorób grzybowych atakujących korzenie. Jako uzupełnienie wyposażenia polecamy także podstawki pod doniczki, które ochronią podłogę czy parapet przed zalaniem.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyhodować bazylię w doniczce na balkonie, czy przygotowujesz masową rozsadę pomidorów do szklarni, w naszym sklepie znajdziesz doniczki, propagatory i tace wymagane na poszczególnych etapach danej uprawy. Różnorodność ich kształtów, rozmiarów czy materiałów wykonania sprawia, że każdy ogrodnik znajdzie rozwiązane skrojone na miarę swoich potrzeb.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel