Perlit

( ilość produktów: 3 )

Czym jest perlit?:

Perlit zwany inaczej szkłem wulkanicznym jest skałą pochodzenia wulkanicznego. Nazwa “szkło wulkaniczne” wiąże się z jego powstawaniem na skutek hydratacji stygnącej lawy. Głównymi cechami perlitu są magazynowanie wody, gromadzenie ciepła, neutralność chemiczna i napowietrzanie oraz spulchnianie podłoża. Dzięki retencjonowaniu wody perlit będzie uwalniał zawartą w nim wodę przez długi czas po podlaniu rośliny, a podłoże rośliny będzie wolniej wysychać. W wyniku właściwości perlitu popularnym obecnie rozwiązaniem w ogrodnictwie jest mieszanie perlitu z ziemią. Świetnie sprawdza się w połączeniu z torfem oraz uprawach hydroponicznych.

Perlit ogrodniczy:

Właściwości perlitu znajdują doskonałe zastosowanie w ogrodzie i szklarni, a jego niska cena jest dodatkowym atutem. Używając perlitu musimy pamiętać by zachować odpowiedni proporcje. Ilość perlitu nie powinna przekraczać 30% objętości podłoża, popularną proporcją jest 1 litr perlitu na 3 litry ziemi. Przekroczenie prawidłowych proporcji może przełożyć się na pogorszenie jakości podłoża. Należy pamiętać, że perlit wraz z upływem czasu (około 1,5 roku) będzie chłonął większe ilości wody.

Perlit:

W naszym sklepie znajdą Państwo perlit o pojemności 1 litra, 10 litrów oraz 125L worki. Frakcja perlitu waha się od 2 do 6 mm. Oferowany przez nas perlit będzie świetnym dodatkiem do ziemi lub podłożem do upraw hydroponicznych. Dobrze gromadzi ciepło, co pomoże w wegetacji roślin. Perlit można stosować bez żadnego problemu przez długi czas po otwarciu.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel