Środki Ochrony Roślin

( ilość produktów: 137 )

Zastosowanie środków ochrony roślin zwiększa szansę na uzyskanie bardziej wydajnych upraw. Związki tego typu to zazwyczaj mieszaniny substancji o właściwościach ochronnych, które zabezpieczają hodowlę przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi (np. owady, chwasty) czy mikrobiologicznymi (np. bakterie, wirusy, grzyby), dodatkowo wzbogacone o biostymulatory wpływające na zrównoważony wzrost i rozwój roślin. Wspomniane środki ochrony roślin mogą ponadto zawierać adiuwanty, poprawiające skuteczność biologiczną substancji czynnej poprzez modyfikację jej właściwości fizycznych. Funkcję tą zazwyczaj pełnią tzw. surfaktanty, czyli środki powierzchniowo czynne lub oleje roślinne i mineralne z dodatkiem emulgatorów.

Nowoczesne środki ochrony roślin powinny gwarantować szybkie, ale krótkotrwałe i selektywne działanie. Ponadto muszą być łatwe w przechowywaniu oraz umożliwiać ich stosowanie równolegle z innymi preparatami agrarnymi. Jednak najważniejszą cechą wysokojakościowych środków ochrony roślin jest niska lub całkowicie wyeliminowana toksyczność dla ludzi i innych organizmów stałocieplnych oraz brak tendencji do kumulowania się w glebie czy wodzie.

Nasza oferta

W naszej ofercie dostępne są produkty w pełni wpisujące się we współczesne standardy rolne i wymogi prawne związane z hodowlą roślin, dedykowane zarówno uprawom organicznym, jak i nieorganicznym. Preparaty określane jako całkowicie organiczne biostymulatory, zapewniają roślinom ochronę przed ekstremalnymi wahaniami temperatur oraz odwodnieniem. W asortymencie sklepu znajdują się też regeneratory oraz produkty do zwalczania szkodników (np. przędziorków), bakterii i grzybów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel