Ziemia / Gleba

( ilość produktów: 68 )

Produkty z kategorii ziemia/gleba dostarczają roślinom odpowiednio dobranych substancji odżywczych w optymalnych kompozycjach i proporcjach, gwarantując ich prawidłowy wzrost i właściwy rozwój. Oferowane przez nas podłoża zapewniają należytą kwasowość i przepuszczalność gleby, tworząc tym samym korzystne warunki do rozbudowy strefy korzeniowej roślin. Wybrane produkty zwiększają także żywotność roślin i ograniczają ilość koniecznych do wykonania prac pielęgnacyjnych (np. poprzez zatrzymywanie wody w podłożu zmniejsza się częstotliwość podlewania). Odpowiednio dobrane podłoża zasadniczo umożliwiają więc osiąganie najwyższych możliwych plonów przy minimalnym nakładzie pracy.

Oferta naszego sklepu

W ofercie sklepu znajdują się cztery podstawowe rodzaje podłoża:

Ziemia z nawozami to zarówno wieloskładnikowe mieszanki uniwersalne, torfowa gleba wzbogacona humusem, jak również podłoża ze specjalnie dobranym składem mikro- i makroelementów przeznaczonym dla roślin kwasolubnych. Sklep posiada także dwa typy ziemi klasyfikowane jako produkt całkowicie pozbawiony nawozu lub zawierający jego minimalne ilości. Oferta tego typu kierowana jest przede wszystkim do hodowców i plantatorów ekologicznych, pragnących zachować pełną kontrolę nad swoją uprawą. Z kolei kategoria ziemi dedykowanej obejmuje podłoża, odżywki i komposty, skomponowane specjalnie na potrzeby konkretnych odmian. Oferujemy m.in. podłoża do uprawy palm, juk, dracen, orchidei i storczyków, fiołków afrykańskich, drzewek bonsai, roślin mięsożernych, cytrusów czy kaktusów i sukulentów. Substraty kokosowe dzielą się natomiast na trzy rodzaje wolnego od zanieczyszczeń, w pełni ekologicznego podłoża.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "BOTANICZNY" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel