Miarki/Konewki

( ilość produktów: 18 )

Do czego służą miarki, konewki i pipety?:

By precyzyjnie odmierzyć pożądaną przez nas ilość cieczy potrzebujemy do tego przeznaczonych do tego miarek i pipet. Miarka najczęściej służy w celu przelania do niej roztworu cieczy i odmierzenia potrzebnej nam wartości dzięki znajdującym się na zewnętrznej części miarki skali. Pipety są miarkami niezwykle precyzyjnymi, posłużą nam do odmierzenia pożądanej ilości substancji np. z jednego zbiornika i przelania do drugiego lub gdy chcemy podlać naszą roślinę konkretną, precyzyjnie odmierzoną ilością cieczy.

Konewki przede wszystkim zapobiegają przelaniu rośliny zbyt dużą ilością wody. Dzięki konewką unikniemy rozlewania się wody w niepożądanym przez nas miejscu. Konewki często posiadają dodatkowe końcówki, które regulują przepływ wody.

Wykonanie produktów:

Konewki, miarki i pipety najczęściej wykonane są z plastiku o różnym stopniu twardości i elastyczności. Plastik czyni nasze produkty lekkie, trwałe i komfortowe w użytku. Dzięki zastosowanym materiałom produkty są lekkie. Waga np. konewki 10L po przelaniu do niej wody będzie niewiele większa niż znajdująca się w środku woda. Uchwyty wykonane są z bardziej utwardzonego plastiku. Nasze pipety są wystarczająco utwardzone aby bezpiecznie przenosić w nich ciecz, a zastosowanie w naszych produktach polistyrenu nadaje im odporności na większość odczynników chemicznych. Wszystkie nasze miarki wykonane są z plastiku przeźroczystego lub półprzezroczystego, tak by komfortowo widzieć i odmierzać znajdującą się w nich substancje.

Jaki produkt wybrać?:

W przypadku miarek i pipet należy kierować się przede wszystkim potrzebnym nam litrażem. Tworzone są one z myślą o odmierzeniu konkretnej ilości cieczy, więc powinniśmy zwrócić uwagę czy posiadają pożądaną przez nas skalę. Warto również sprawdzić czy używana przez nas substancja nie będzie reagować z materiałem z którego produkt został wykonany. W przypadku konewek warto upewnić się, że są wykonane z lepszej jakości plastiku, dzięki czemu posłużą nam na dłużej. Jeśli zależy nam na końcówkach do konewki, warto sprawdzić czy dany produkt je posiada i czy jest opcja ich większego wyboru. Fajnym rozwiązaniem są również dodatkowe uchwyty w konewce co umożliwi nam pewny chwyt. W naszym sklepie otrzymają Państwo wszystkie opisane produkty.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel