Najlepsze sposoby na zwalczenie mrówek w Twoim domu i ogrodzie? – poradnik

2020-05-21
Najlepsze sposoby na zwalczenie mrówek w Twoim domu i ogrodzie? – poradnikMrówki w ogrodzie to poważny problem, gdyż gnieżdżą się one na roślinach, oblepiając ich łodygi. Ponadto mogą przenieść się na taras czy balkon, a nawet zawędrować do domu. Jak zatem skutecznie pozbyć się owadów?

Domowe sposoby walki z mrówkami

Aby pozbyć się mrówek z ogrodu lub domu, w pierwszej kolejności należy odnaleźć gniazdo, w którym przebywa królowa. Pozbywanie się pojedynczych osobników będzie bowiem nieskuteczne. W tym celu należy prześledzić trasę, którą przemieszczają się owady. Następnie w miejscu, w którym gromadzą się mrówki, można rozsypać mąkę kukurydzianą, sodę lub proszek do pieczenia. Wymienione substancje po przedostaniu się do przewodu pokarmowego owadów, powodują ich pęcznienie i śmierć. Skuteczne jest również regularne polewanie mrowiska wrzątkiem. Ponadto istnieje grupa roślin, które w naturalny sposób odstraszają mrówki. Należą do nich cynamon, mielona kawa, liście pomidora, bazylia, tymianek oraz mięta. Jeśli jednak domowe sposoby walki z tymi szkodnikami zawodzą, warto sięgnąć po chemiczne preparaty, które oferuje każdy dobrze zaopatrzony stacjonarny lub internetowy sklep ogrodniczy.

Chemiczne środki odstraszające mrówki

Wybór środków zwalczających mrówki jest bardzo zróżnicowany. Najczęściej są one dostępne w formie granulatu, żelu, aerozolu, a także trutki. W dobie pandemii koronawirusa warto wybrać sprawdzony sklep internetowy online, który umożliwi bezpieczne zakupy bez wychodzenia z domu. Gdy owadów jest stosunkowo niewiele, do wytępienia mrówek najlepszy będzie aerozol, który działa bezpośrednio na przemieszczające się osobniki. Nie niszczy jednak całego gniazda, a jedynie ogranicza ilość mrówek. Dużą skuteczność wykazuje też trutka na mrówki. Należy ją umieścić wzdłuż ścieżek, którymi podążają szkodniki. Substancja zjedzona przez mrówki zostaje wprowadzona do gniazda i roznosi się na larwy, co w konsekwencji unieszkodliwia królową. Niemal każdy internetowy sklep ogrodniczy oferuje również trutki w wygodnej w aplikacji formie żelu. Preparat nie brudzi, nie wymaga rozcieńczania i nadaje się do natychmiastowego zastosowania. Innym popularnym sposobem walki ze szkodnikami są opryski. Środki tego typu wymagają jednak uprzedniego rozrobienia z wodą. Dobrze sprawdzają się także preparaty mikrokapsułkowe, które dłużej utrzymują się na powierzchni i wykazują większą odporność na wysoką temperaturę. Jeśli domowe sposoby walki z mrówkami zawodzą, warto odwiedzić sklep ogrodniczy online i zapoznać się z ofertą środków chemicznych, które pozwolą trwale i skutecznie wyeliminować problem.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel