Hydrożel

( ilość produktów: 1 )

Czym jest hydrożel?:

Hydrożel składający się z polimerów akrylowych jest substancją silnie magazynującą wodę. Będący w postaci małych granulek lub proszku, które możemy wygodnie mieszać z podłożem naszych roślin. Podczas deszczu lub podlewania rośliny granulki w hydrożelu pęcznieją pochłaniając nadmiar wody, który (dzięki kurczącym się granulką) będzie powoli oddawany korzeniom roślin, gdy te będą suche. Hydrożel napowietrza i spulchnia glebę oraz zapobiega zbrylaniu się ziemi. Wydłuża okres pomiędzy zabiegiem podlewania roślin co jest bardzo przydatne podczas suszy lub gdy np. zapomnimy podlać nasze rośliny. Hydrożel jest inwestycją na długi czas, ponieważ zachowuje swoje właściwości nawet przez kilka lat, dzięki czemu cały cykl pochłaniania i oddawania wody może być powtarzany tysiące razy. Ważną zaletą hydrożelu jest zmniejszenie ilości wody oraz nawozów zużytych do nawadniania roślin, zatrzymując ich utratę.

Hydrożel w ogrodzie:

Zaletą hydrożelu jest mnogość jego zastosowań. Można używać go w doniczkach, skrzynkach balkonowych, tunelach ogrodowych, jak i otwartej przestrzeni w ogrodzie. Żel bardzo przydatny przy uprawie kwiatów balkonowych, hydrożel odda wchłoniętą wodę np. podczas upału, gdy zapotrzebowanie roślin na wodę jest znacznie większe, a my nie narazimy swojej rośliny na poparzenie liści. Produkt najlepiej sprawdzi się w glebach lekkich i przepuszczalnych. Gleby zwięzłe wymagają mniejszej, często minimalnej ilości hydrożelu. Hydrożelu warto użyć już na etapie sadzenia rośliny. Najlepiej umieścić go wokół strefy korzeniowej roślin, zwracając uwagę by nie znajdował się na powierzchni ani zbyt głęboko. Po umieszczeniu hydrożelu w ziemi, warto go obficie nawodnić tak, aby mógł w późniejszym czasie oddawać roślinom zmagazynowaną wodę. Zabieg podlewania warto powtórzyć parę razy, dzięki czemu hydrożel będzie miał czas na absorpcję wody. Ponieważ hydrożele mogą się różnić między sobą, jego chłonność jest podana przez producenta na opakowaniu.

Prosty sposób na zapewnienie roślinom dostępu do wody:

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo hydrożel w atrakcyjnych cenach za kilogram. Podstawową zaletą hydrożelu jest ograniczenie częstotliwości podlewania i magazynowanie wody. Możliwość użycia hydrożelu podczas hodowli prawie każdej rośliny doniczkowej jak i otwartych uprawach ogrodowych jest jego dużym atutem. Przydatny zarówno na balkonie, szklarniach jak i podczas np. siewu trawnika. Hydrożel znajdujący się w ziemi spulchnia i napowietrza ziemię, stymuluje rozwój strefy korzeniowej oraz ogranicza straty wody podczas parowania.

    pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel